HAKKIMIZDA

Kurucusu Orhan Abalıoğlu’nun girişimleriyle “Türkiye’nin ilk özel yem üreticisi” olarak 1969 yılında başlayan Abalıoğlu Grubunun yol hikayesi, 50 yılı geride bırakmıştır. Denizli’den çıktığı yolda yatırımlarıyla sürdürülebilir büyüme kaydeden Abalıoğlu Grubu, bugün tarım-hayvancılığın altyapısını oluşturan yem ve gıda sektörlerinde ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olmanın gururunu yaşamaktadır.

Sanayicilik ve girişimcilik ruhunu 50 yıldır ilk günkü heyecanla sürdüren, emek yoğun olan sektörlerde daha fazla değer üretebilmek için var gücüyle çalışan, hep daha iyiye ulaşmak için sürekli yatırımlar yapan Abalıoğlu Grubu; Abalım Yem, Lezita ve Lezita Balık markalarıyla faaliyet gösterdiği alanlarda geleceğe güçlü adımlarla yürümektedir.

Yarım asırlık bir kuruluş olmanın sorumluluğu ile yalnızca sanayi alanında değer üretmekle yetinmeyip; Türkiye’nin geleceğine ve toplumsal gelişimine destek olmak hedefiyle eğitim alanında da yatırımlar yapmış olan Abalıoğlu Grubu, eğitime kazandırdığı okullar ile ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza eğitim imkanı sunmuş olmanın onuruna sahiptir.

Ülkemizin birçok kentinde faaliyet gösteren üretim tesisleriyle, yüzlerce çalışanıyla ve iş ortaklarıyla ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Abalıoğlu Grubu; yatırımlarıyla sürekli gelişen, Türkiye için üreten, Türkiye için çalışan, Türkiye ile büyüyen bir sanayi topluluğudur.