ABALIM YEM – ABALIOĞLU TARIMSAL ÜRETİM A.Ş.

http://abaliogluyem.com.tr/

       

Ülkemizin önde gelen sanayi topluluğu Abalıoğlu bünyesinde faaliyet gösteren Abalıoğlu Tarımsal Üretim A.Ş., 1969 yılında ülkemizin ilk özel yem kuruluşu olarak Denizli’de kurulmuştur. O günden bugüne girişimcilik ruhu ile sürdürülebilir büyüme kaydeden şirket, günümüzde Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olarak ülke ekonomisine katkı sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Genel merkezi İzmir’de olan şirket; üretim faaliyetlerini Denizli, Biga, Polatlı, Mersin, Samsun, Turgutlu, Konya ve Burdur fabrikalarında sürdürmektedir. Büyükbaş, küçükbaş, kanatlı yetiştiriciliği için yüksek kalitede “Abalım” markasıyla yem üretimleri yapan şirket, yıllık 2,5 milyon ton üretim kapasitesiyle hayvancılığın sürdürülebilir gelişimine önemli katkı sağlamaktadır.

“Sağlıklı ve bilinçli yetiştiricilik, sağlıklı beslenme ile başlar.” ilkesiyle sektöründe birçok ilki gerçekleştiren, öncülükleriyle sektöre yön veren ve liderlik bayrağını taşıyan Abalım Yem; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında uluslararası kalite standartlarıyla üretim yapmaktadır.

Sağlıklı ve doğal beslenmenin, yetiştiriciliğin sürdürülebilir gelişimindeki önemini bilen şirket, besi ve süt hayvanlarının sağlıklı gelişimi için gerekli besin değerlerini içeren yemleri üretirken, yüksek kaliteli hammaddeleri tedarik eder ve üretim sürecinin her aşamasında kontrolleri yapar.

Abalım Yem’in toplam kalite yönetimi ve üretim standartları gereği, tedarik edilen hammaddelerden tesise girmeden önce numuneler alınır ve sadece uygun standartlardaki hammaddelerin girişine izin verilir.

Hammaddelerin fabrikaya gelişinin ardından, silolara hammaddenin çekilişi, öğütülmesi, karıştırılıp mamul hale getirilmesi gibi tüm süreçler bilgisayar kontrollü olup, üretim el değmeden ve tam otomasyon ile gerçekleştirilir. Hammadde ve ürünler, üretimin her aşamada laboratuvarlarda kontrol edilir. Böylece yüksek kalite ürün standardı sağlanmış olur. Yem sektöründeki yarım asırlık deneyimiyle üretimde uluslararası kalibrasyon değerlerine sahip olan Abalım Yem; bilgi, deneyim ve uzmanlığı ile sektöründe fark yaratmıştır.

Üretim sonucunda yapılan kalite kontrollerinin ardından uygun bulunan yemler, marka ve türüne göre Abalım Yem’in kalite standartlarına uygun çuvallara konulur. Ürün bilgilerinin yer aldığı etiketler, çuvallara dikilerek müşteriye sevk edilir.

oplum sağlığını gözeten ve sürekli geliştirme politikasıyla çalışan Ar-Ge bölümleri, geliştirdiği yemlerin süt ve besi hayvanlarının gelişimi sürecindeki katkılarını da gözlemlemektedir. Abalım Yem’in farklı laktasyon evrelerinde en uygun besleme çözümlerine hizmet eden ürünleri süt verimliliğini; besi hayvanlarına yönelik yemleri de et verimliliğini yükseltmek amacıyla geliştirilmiştir.

Sektörün lideri olan Abalım Yem, gelişmiş bir dağıtım ağına sahiptir. 500’ü aşkın bayisi ve uzman satış ekibiyle tüm Türkiye’ye ürünlerini ulaştıran Abalım Yem; sosyal sorumluluk bilinciyle müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla faaliyetlerine yön vermektedir. Abalım Yem, ürünlerin tüketimi aşamasında da yetiştiricilerle omuz omuza çalışmaya devam etmekte; yarım asırlık uzmanlığı ve deneyimini yetiştiricileriyle paylaşmaktadır. Uzman teknik ekibiyle süt ve besi hayvanlarının sağlıklı beslenmelerine yönelik yetiştiricilere eğitimler veren Abalım Yem, satış sonrası kalite kontrol süreçlerini de yakından izlemektedir.

Ülke ekonomisi için değer yaratmanın haklı gururunu yaşayan Abalım Yem, 8 fabrikasıyla bugün yem sektörüne lider marka olarak yön vermektedir.

ÜRETİM TESİSLERİMİZ

DENİZLİ YEM FABRİKASI-1969
66.500 m2 arazi üzerine kurulu Denizli Yem Fabrikası’nda yıllık 360.000 ton yem üretilmekte, ayrıca 144.000 ton mısır kurutma işlemi yapılmaktadır.

BİGA YEM FABRİKASI-2000
41.000 m2 arazi üzerine kurulu Biga Yem Fabrikası’nda yıllık 130.000 ton yem üretilmektedir.

POLATLI YEM FABRİKASI-2006
25.000 m2 arazi üzerine kurulu Polatlı Yem Fabrikası’nda yıllık 200.000 ton yem üretilmektedir.

MERSİN YEM FABRİKASI-2010
37.600 m2 arazi üzerine kurulu Mersin Yem Fabrikası’nda yıllık 200.000 ton yem üretilmektedir.

SAMSUN YEM FABRİKASI-2012
40.000 m2 arazi üzerine kurulu Samsun Yem Fabrikası’nda yıllık 200.000 ton yem üretilmektedir.

TURGUTLU YEM FABRİKASI-2013
56.000 m2 arazi üzerine kurulu Turgutlu Yem Fabrikası’nda yıllık 480.000 ton yem üretilmektedir.

KONYA YEM FABRİKASI-2017
21.400 m2 arazi üzerine kurulu Konya Yem Fabrikası’nda yıllık 200.000 ton yem üretimi ve yıllık 43.200 ton flake üretimi yapılmaktadır.

BURDUR YEM FABRİKASI-2017
58.000 m2 arazi üzerine kurulu Burdur Yem Fabrikası’nda yıllık 400.000 ton yem üretilmektedir.

ÜRÜNLERİMİZ

ABALIM BUZAĞI YEMLERİ
Yeni doğmuş bir buzağıda et ve süt verimi açısından ilk 6 aylık beslenme çok önemlidir. Abalım’ın başlangıç ve büyütme yemleri, buzağıların doğal beslenmesi ve sağlıklı gelişimi için yüksek kalite standartlarıyla üretilmektedir.

ABALIM SÜT YEMLERİ
Abalım; doğru beslenme ve süt verimi açısından farklı türlere özel yemler üretmektedir. Yüksek karlılık sağlayan bu yemler, farklı verim düzeylerinde ve farklı laktasyon evrelerinde olup en uygun beslenmeyi sağlar.

BESİ YEMLERİ
Abalım Yem, besicilikteki toplam geliri etkileyen en önemli faktörün “yemin ete dönüşüm oranını arttırmak” olduğu bilinciyle Ar-Ge çalışmalarını yem kalitesi üzerinde yoğunlaştırmıştır. Abalım ürünleri, bilinçli yemleme teknikleri sayesinde işletmelerin karlılığını arttırmakta ve devamlılığını sağlamaktadır.

KÜÇÜKBAŞ YEMLERİ
Abalım Yem, küçükbaş türler için özel yemler üretmektedir. Farklı dönemde ve verim düzeyindeki hayvanların temel ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan yemler yüksek verim sağlamaktadır.

KANATLI YEMLERİ
Abalım’ın kanatlı grubu için ürettiği yemler; sofralık yumurta, damızlık yumurta, civciv üretimi, piliç eti üretimi gibi kanatlı yetiştiriciliğinin her aşamasına destek vermektedir. Farklı gün ve verim dönemdeki kanatlılar için farklı formüllerle hazırlanan yemler, kanatlılar için tam besin sağlamaktadır.

ABALIM; istihdama ve bölgesel kalkınmaya doğrudan etki eden bir kurum olmasının yanında, eğitime de büyük destekler vermektedir.

ABALIM; yenilikçi ve müşteri memnuniyeti odaklı yapısıyla sürekli gelişen, markalaşmaya verdiği önem ve hayvancılık alanında yaptığı yatırımlarla sürekli büyüyen, Türkiye için üreten, Türkiye için çalışan, Türkiye ile büyüyen bir markadır.