İ.K. Politikamız

İNSAN KAYNAKLARI MİSYONU

Abalıoğlu en büyük sermayesinin insan kaynağı olduğunun bilinci ile hareket etmektedir. Bu çerçevede, doğru kişileri doğru işe yerleştirmek ile başlayan insan kaynağı misyonumuz, çalışanlarımızın gelişimlerine önem vererek kişisel eğitim ve kariyer planlaması ile çalışan sadakatinin sağlanması ve daha iyi bir geleceğe taşınmasıdır.

İNSAN KAYNAKLARI VİZYONU

Abalıoğlu 2000’in üzerindeki çalışanıyla giderek büyüyen satış ve üretim hacmiyle yıllardır tüketicilere hizmet veren, yöneticileri, çalışanları, iş ortakları ile “ Biz” duygusu ile hedefe odaklanan büyük bir ailedir.

1969 dan bu yana tecrübemizin ve başarımızın arkasında çalışanlarımızın olduğunu biliyor ve onlara duyduğumuz inanç ile geleceğe sağlam adımlarla ilerliyoruz.

ABALIOĞLU GRUBUNDA KARİYER YOLCULUĞU

Abalıoğlu, geleceğinin teminatı olarak gördüğü insan kaynağını, başarılı yüzlerce gencimize verdiği burslarla ve stajyerlik sistemi ile bugünden planlamaktadır. Her yıl seçkin üniversitelerin başarılı öğrencilerine destek olmak Abalıoğlu kültürünün önemli bir parçasıdır.

İŞ BAŞVURU SİSTEMİ

Abalıoğlu grubunda çalışmak üzere iş başvurusu yapmak isteyen adayların internet sitemizde bulunan “İş Başvuru Formu”nu doldurmaları gerekmektedir. Söz konusu formlar İnsan Kaynakları bölümüne ulaştıktan sonra adaylara ait bilgiler veri bankamıza kaydedilmektedir.

Yıl içerisinde oluşabilecek kadro ihtiyaçlarında, öncelikli olarak veri tabanımızda tarama yapılmaktadır. Adaylara ait bilgiler başvuru yaptıkları tarihten itibaren 1 yıl uygun pozisyonlarda değerlendirilmek üzere saklı tutulmaktadır.

STAJYERLİK SİSTEMİ

Abalıoğlu gurubunda staj yapmak için Lisans, Meslek Yüksek Okulu, Teknik Lise, Ticaret Lisesi ve Meslek Liselerinde öğrenim görmekte olan zorunlu stajını tamamlaması gereken öğrencilerin staj başvuruları değerlendirmeye alınmaktadır.

5510 sayılı ve 3308 sayılı yasalar kapsamında staj yapması zorunlu öğrencilerin staj belgesi ve iş kazası ve meslek hastalığı primlerinin staj süresince okulları tarafından yatırılacağına dair belgeyi işyerimize ibraz etmeye öğrencilerin stajı başlatılmamakta ve iptal edilmektedir.

Yaz dönemi stajına yönelik başvurular Nisan ayına kadar, kış dönemi stajına ait başvurular ise Haziran-Eylül ayları arasında yapılması gerekmektedir.

Staj süresince performansları dikkatle izlenen stajyerlerin başarılı olması kendilerine Abalıoğlu Grubunda çalışma imkanı kazandırır.