Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi açıldı

ABALIOĞLU’ndan Türkiye’nin geleceğine bir eğitim yatırımı daha.

Türkiye’nin ilk özel sektör yem kuruluşu olarak, 1969 yılından bu yana 
faaliyet gösteren ABALIOĞLU Grubu, üçüncü okulu Cedide Abalıoğlu 
Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni 4 milyon TL’lik yatırım ile Denizli’de açtı. 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı 
Osman Zolan’ın katılımıyla gerçekleşen toplam 52 derslikli ve 1.800 
öğrenci kapasiteli yeni lisenin açılışına ABALIOĞLU Yönetim Kurulu Başkanı 
Orhan Abalıoğlu ve okula adını veren eşi Cedide Abalıoğlu ev sahipliği yaptı.

(17.09.2012 – İstanbul) – Ülkemizin ilk özel sektör yem kuruluşu unvanıyla 1969 yılında faaliyete başlayan ABALIOĞLU Grubu, pazar lideri olduğu yem sektörünün yanı sıra tarım-hayvancılık ve gıda sektörlerinde sürdürdüğü faaliyetleriyle sektörüne öncü yatırımlar yapmaya devam ediyor. 2006 yılında Lezita markası ile Türkiye’nin en büyük ve modern Et Entegre Tesisi’ni ülkemize kazandıran ABALIOĞLU Grubu, Türk ekonomisine sağladığı katkıları yanı sıra eğitim odaklı sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’nin geleceğine de yatırım yapıyor. ABALIOĞLU Grubu, yüzlerce öğrenciye sağladığı eğitim burslarının yanı sıra 2007 yılından bu yana açtığı Türkiye’nin en çok derslikli ilköğretim okulu ve Orhan Abalıoğlu Endüstri Meslek Lisesi’nden sonra üçüncü okul yatırımını, 2012 – 2013 eğitim yılı itibariyle hizmete sundu. Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış töreni, 17 Eylül Pazartesi günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Vali Abdülkadir Demir, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi ve Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katılımıyla, ABALIOĞLU Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Abalıoğlu ve okula adını veren eşi Cedide Abalıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “2012 - 2013 öğrenim hayırlı olsun. Bu okul ile beraber on üç kurum daha Denizli’de hizmete giriyor. Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesi 8 milyon TL’lik bir yatırımla Orhan Abalıoğlu tarafından yaptırıldı. Kendisini huzurlarınızda kutluyorum, şahsım ülkem ve halkım adına kendisilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal projelerle daima Türkiye’ye hizmet 
Okulun açılış töreninde yaptığı konuşmada, ABALIOĞLU Grubu’nun ekonomik yatırımlarının yanı sıra çevre, kültür, spor ve eğitim odaklı sosyal sorumluluk yatırımları ile de ülkenin kalkınmasına büyük katma değer yarattığını ifade eden Sayın Cedide Abalıoğlu, “Orhan ve Cedide Abalıoğlu ile Abalıoğlu Ailesi olarak, daima sosyal projelerle topluma ve yaşadığımız şehrimize hizmet etme arzusu içerisindeyiz. Bu amaç ve ülkü doğrultusunda daha birçok başarılı projeye imza atmaktan gurur ve mutluluk duyacağız. Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diler, yatırımların en güzelinin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim” dedi.

52 derslikli lisede, 1.800 öğrenci eğitim alacak 
Denizli ili merkezde, 35.000 dönüm açık arazi üzerine 12.000 m² kapalı alanda kurulu bulunan Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2012 – 2013 eğitim öğretim yılı itibariyle kapılarını açtı. Yaklaşık 4 milyon TL’lik bir yatırım ile inşa edilen 4 katlı, 52 derslikli lisede, 120 öğretmen istihdam edilmiş durumda ve kız erkek karışık 1.800 öğrenci eğitim alacak.

Türkiye’nin en büyük ilköğretim okulunu da ABALIOĞLU Grubu kurmuştu
ABALIOĞLU Yem Sanayi İlköğretim Okulu, Denizli’de 15.000 m² arsa üzerine 7.800 m² alana yapılan Türkiye’nin en büyük ilköğretim okulu olarak, 2007–2008 eğitim öğretim yılında faaliyete geçti. 32 derslik ilkokul, 4 derslik anaokulu olarak kullanılıyor ve toplam 1.440 öğrenciye eğitim imkanı sunuluyor. ABALIOĞLU Grubu’nun Denizli ili merkezde, 24.919 m² yüzölçümlü arsa üzerine kurulu Orhan ABALIOĞLU Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 2010 – 2011 eğitim öğretim yılından bu yana hizmet veriyor. 43 derslik ve 2.600 öğrenci kapasiteli lisenin bünyesinde Anadolu Meslek Lisesi, Anadolu Teknik Lise, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi olmak üzere toplam dört türde eğitim veren okul bulunuyor.

Lezita ile sağlıklı ve mutlu nesillere yatırım
ABALIOĞLU Grubu’nun okul açılışları ile Toplum ve Biz Burs Programı eğitim yatırımlarının yanı sıra Denizli Horozu Abalıoğlu ile Koruma Altında Projesi kültür yatırımı da bulunuyor. ABALIOĞLU Grubu, ayrıca, Lezita markası ile özellikle spora ve çocuklara destek veriyor. Lezita, 2010’dan bu yana Bornova Belediyesi Basketbol Takımı’nın sponsoru olarak basketbolu, 2012’den bu yana da BALSPOR Erkek Voleybol Takımı’nın forma sponsorluğunu üstlenerek genç voleybolcuları destekliyor. 2012 yılında başlattığı Lezita Mutluluk Hareketi Çocuk Parkları Projesi kapsamında çocuk parkları açarak, obezite ve hareketsizlikle mücadeleye katkıda bulunuyor.