Başkanın Mesajı


2015 yılı  ABALIOĞLU’nun 46. yılı olacak.  Samimiyetle ifade etmek isterim ki bu 45 yılın her günü, her saati, her saniyesi çalışmakla geçti. İçimizdeki sanayicilik ve girişimcilik heyecanı ile ülkemizin ekonomik büyümesine katkıda bulunmak, sanayimizin gelişmesine destek olmak, sektörümüzün çağdaş seviyeye ulaşmasına öncülük etmek, istihdamı artırmak, gençlerimize, çocuklarımıza güzel bir gelecek sunmak ideali ile dolu dolu bir 45 yıl yaşadık. 

Bugün geldiğimiz noktada hayallerimizi gerçekleştirmenin, ABALIOĞLU Grubu olarak Anadolu’da köklü bir sanayicilik bilincini oluşturmanın mutluluğu içindeyiz. Devlet hâkimiyetinde bir yem sektöründen özel sektör egemenliğinde, son teknolojilerin kullanıldığı dev bir yem sektörü yaratılmasına öncülük etmenin haklı gururu içindeyiz.  

Bunun yanı sıra, tam bir entegrasyon mantığı ile girdiğimiz gıda sektöründe de ülkemizin en büyük ve en modern Et Entegre Tesisi’nin ülkemize kazandırmaktan ve Lezita markası ile üstün kaliteli, uluslar arası standartlarda gıda güvenliğine sahip, sağlıklı, lezzetli ürünleri tüketicilerimizle buluşturmaktan kıvanç duyuyoruz. 


Bir avuç arkadaşımla Denizli’deki ilk fabrikamızda ürettiğimiz yemleri çuval çuval arabamın bagajına atıp, kahve kahve dolaşarak satmaya çalıştığımız günlerden bugüne geldiğimizde ABALIOĞLU, 2000’i aşkın çalışanı ile pazar lideri olduğu yemin dışında tarım, hayvancılık ve gıda sektörlerinde sürdürdüğü faaliyetlerle ülkemizin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır.

Nitekim 2013 yılı İSO 500 En Büyük Sanayi Kuruşları arasında 52. sırada yer alan ABALIOĞLU Grubu olarak gelecek bundan sonraki hedefimiz Türkiye’nin en büyük şirketleri sıralamasında daha üst seviyelere tırmanarak, uluslararası rekabetteki yerimizi almaktır.

Ben bu vesile ile 45 yıldır bizden desteklerini esirgemeyen değerli çalışma arkadaşlarıma, ailemizin birer üyesi olarak gördüğümüz iş ortaklarımıza ve çok değerli müşterilerimize şükranlarımızı sunuyor ve ABALIOĞLU’ nun başarılarının temelinde yatan değerlerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Toplumsal çıkarların daima kurum çıkarlarının önünde olmasına dikkat ettik. Girdiğimiz her işte, her yeni yatırımda ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmayı görev bildik.

İstihdama ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmayı temel amaçlarımız arasında saydık. Yatırım yapmayı seven bir grup olduk. En zor koşullarda bile yatırım hedeflerimizden sapmamaya özen gösterdik.
  
Çalışanlarımız, yöneticilerimiz, iş ortaklarımız ve müşterilerimizle sevgi ile birbirine kenetlenmiş bir aile olmayı bildik. İş yapma anlayışımızı herkesin kazanması temeline oturttuk.  

Yaptığımız her işte en iyisini yapmayı amaçladık. Bu amaçla dünyayı yakından izledik, teknolojik alt yapıya önem verdik. 


Yenilikçi ve dinamik olmayı önemli değerlerimiz arasına koyduk. İş yapma anlayışımızı, yönetim sistemimizi, ürünlerimizi değişen ihtiyaçlara göre şekillendirmeyi görev bildik. 
 
Ve en önemlisi dürüstlükten asla taviz vermedik. En önemli sermayemizin bize duyulan güven olduğunu bildik ve bu güveni korumak için tüm gücümüzü seferber ettik.  

Daha nice yıllara ulaşmak dileğiyle saygılarımı sunar, esenlikler dilerim. 

Orhan ABALIOĞLU 
Yönetim Kurulu Başkanı